Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca i pracownik stacji kradli paliwo z cysterny

Data publikacji 26.02.2010

45-letniego kierowcę cysterny i 26-letniego pracownika jednej ze stacji LPG w Ząbkach zatrzymali wspólnie funkcjonariusze stołecznego wydziału wywiadowczo-patrolowego i ząbkowskiego komisariatu. Mężczyźni nielegalnie spuścili z cysterny na terenie stacji paliw blisko 360 litrów paliwa do przygotowanych wcześniej kanistrów. Tadeusz K. i Krzysztof W. trafili do policyjnej celi, skradzione paliwo już wróciło do prawowitego właściciela. Jeszcze dziś mężczyznom zostaną przedstawione zarzuty kradzieży paliwa. Grozi im do kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze stołecznego wydziału wywiadowczo-patrolowego wczoraj kilka minut po 14:00 udali się w rejon jednej z baz transportowych na terenie Warszawy celem podjęcia obserwacji przejazdu cysterny z paliwem. Według uzyskanej informacji podczas przejazdu cysterny miało dochodzić do kradzieży paliwa.

Kilka minut przed 17:00 cysterna wjechała na teren jednej ze stacji LPG w Ząbkach. Kierowca niezwłocznie po zatrzymaniu pojazdu otworzył klapę w cysternie, gdzie znajdowały się zawory do spuszczania paliwa, podpiął mufę z przewodem zakończoną zaworek kulowym i wraz z drugim mężczyzną, który był na terenie stacji zaczęli spuszczać paliwo do przygotowanych wcześniej kanistrów. Łącznie mężczyźni napełnili 18 dwudziestolitrowych kanistrów. Po ich napełnieniu jeden z mężczyzn wsiadł do szoferki pojazdu a drugi zaczął zamykać kanistry.

Funkcjonariusze mając pewność, że mężczyźni dokonali właśnie nielegalnego spuszczenia paliwa z cysterny, przystąpili do zatrzymania. 45-letni Tadeusz K. i 26-letni Krzysztof W. pracownik stacji LPG nie kryli zdziwienia na widok policyjnych legitymacji. Obaj mężczyźni trafili do policyjnej celi. Jeszcze dziś usłyszą zarzuty kradzieży 360 litrów paliwa. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

 

ak,ts

 

Powrót na górę strony