Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeden wręczał plik banknotów, drugi był ścigany listem gończym

Data publikacji 01.03.2024

Policjanci stołecznego Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego zatrzymali do kontroli drogowej dwóch obywateli Gruzji. Jeden z mężczyzn próbował wręczyć funkcjonariuszowi łapówkę w kwocie 100 złotych. Drugi mężczyzna, pasażer pojazdu był poszukiwany listem gończym. Mężczyźni „wpadli”, bo kierujący Gruzin podczas jazdy stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Okazało się, że prowadził pojazd pod wpływem środków odurzających.

Stołeczeni funkcjonariusze Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego przy ulicy Targowej zatrzymali do kontroli drogowej obywatela Gruzji kierującego jaguarem. Mężczyzna zwrócił uwagę policjantów chaotycznym stylem jazdy. W trakcie, kiedy funkcjonariusze zażądali od mężczyzny uprawień do prowadzenia pojazdu, ten zaproponował im łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności. W jednym z dokumentów znajdowało się 100 złotych w postaci pięciu banknotów 20-złotowych.

Policjanci odrzucili propozycję i w tym momencie  postanowili sprawdzić również pasażera pojazdu. Okazało się, że mężczyzna posiadał przy sobie środki odurzające, ponadto był ścigany listem gończym wydanym przez Prokuraturę Rejonową w Otwocku celem doprowadzenia do aresztu śledczego lub zakładu karnego. Dodatkowo policjanci sprawdzili kierowcę, czy nie kieruje pod wpływem narkotyków. Ich podejrzenia okazały się słuszne. Obaj mężczyźni zostali zostali zatrzymani. Pasażer odpowie za posiadanie środków odurzających, natomiast kierujący za korupcję. Grozi mu za to do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec kierującego policyjnego dozoru.

Teskt: sierż. szt. Małgorzata Staniszewska

Powrót na górę strony