Aktualności

Stołeczni Poszukiwacze - siódmy odcinek z serii filmów o pracy policjantów

Komenda Stołeczna Policji przedstawia kolejny z serii filmów pod wspólnym tytułem „Stołeczni” poświęconych pracy policjantów z poszczególnych wydziałów. W każdym odcinku pokazujemy niewątpliwe uroki, ale i trudy tej niebezpiecznej służby. Każdy odcinek pokazuje specyfikę innego wydziału. Siódmy film z serii poświęcony jest codziennej pracy policjantów Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Stołecznej Policji.

Od kilku miesięcy towarzyszymy z kamerą policjantom pełniącym służbę w Komendzie Stołecznej Policji. Chcemy pokazać, jak różne są zadania, które realizuje policja. Są w pracy o różnych porach, służbę pełnią w mundurze albo w ubraniu cywilnym. Łączy ich pasja, zaangażowanie i to „coś”, czego nie da żadna inna praca. To także lojalność, oddanie i odwaga, gdyż każdego dnia narażają swoje życie w walce ze złem, przemocą i brutalnym światem przestępczym.

Stołeczni poszukiwacze, to wyspecjalizowana, elitarna grupa policjantów, którzy odpowiadają za realizację i nadzór nad poszukiwaniem tych najniebezpieczniejszych członków grup przestępczych, za którymi wystawiono listy gończe, bądź Europejskie Nakazy Aresztowania (ENA) oraz czerwoną notę Interpolu. Niewidoczni, za to bardzo skuteczni. Poszukują osób zaginionych, ale także zajmują się identyfikacją osób o nieustalonej tożsamości, w tym również nieznanych zwłok oraz szczątków ludzkich.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu.

Wydział Komunikacji Społecznej Komendy Stołecznej Policji

Film Stołeczni Poszukiwacze

Powrót na górę strony