Stołeczna policja podsumowała zabezpieczenie WOŚP
Stołeczna policja podsumowała swoje działania w ramach zabezpieczenia 32 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zaangażowano funkcjonariuszy pionów: prewencyjnego, kryminalnego oraz ruchu drogowego. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem wolontariuszy i kwestujących dzieci oraz młodzieży, zabezpieczali odbywające się imprezy, kierowali ruchem. Obyło się bez poważniejszych incydentów. Mimo ogromu organizowanych akcji w całym garnizonie, stołeczna Policja zaliczyła imprezę do bezpiecznych.
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, to jedno z największych wyzwań organizacyjnych, jakie stoi przed stołeczną policją pod względem zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom imprez organizowanych na terenie całego garnizonu. Z uwagi na dużą liczbę inicjatyw do zabezpieczenia WOŚP zaangażowano funkcjonariuszy pionów: prewencyjnego, kryminalnego oraz ruchu drogowego. Policjanci towarzyszyli uczestnikom biegu „Policz się z cukrzycą” na całej 5-kilometrowej trasie, patrolowali najważniejsze trakty komunikacyjne. Funkcjonariusze wydziałów ruchu drogowego zabezpieczali drogi dojazdu prowadzące do miejsc, w których odbywały się liczne atrakcje. Nad bezpieczeństwem zarówno osób kwestujących, jak i biorących udział w zbiórkach czuwali nieumundurowani policjanci, którzy działali w okolicach galerii handlowych, a także w środkach transportu publicznego.
Stołeczna policja również aktywnie włączyła się w obecność na błoniach PGE Narodowego. Tegoroczny finał WOŚP, stał się także okazją do wzięcia udziału w pikniku z wieloma atrakcjami. Stoiska promocyjne Policji na błoniach odwiedzili licznie dorośli, młodzież i dzieci. Stołeczni policjanci pokazali pojazdy służbowe, wypadkowe ambulanse, a także opancerzonego „TUR-a”, z którego korzysta Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Warszawie.
W związku z zabezpieczeniem 32 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy funkcjonariusze nie odnotowali poważniejszych incydentów. Z punktu widzenia bezpieczeństwa wydarzenie przebiegło spokojnie.
Tekst. podkom. Jacek Wiśniewski
Foto: KRP/KPP