Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny Finał WOŚP ze stołecznymi policjantami

Zbliża się do końca policyjne zabezpieczenie 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nad bezpieczeństwem kwestujących oraz uczestników wydarzenia czuwali stołeczni funkcjonariusze. Wstępne podsumowania wskazują, że charytatywna impreza przebiegła spokojnie, bez poważniejszych incydentów.

Dobiega końca 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w tym roku odbył się na błoniach PGE Narodowego. Miejsce to w ciągu całego dnia odwiedzili licznie Warszawiacy i goście stolicy, chcąc wesprzeć inicjatywę, wziąć udział w licznych konkursach, pokazach, czy posłuchać występujących na scenie ulubionych artystów.

Tegoroczny finał WOŚP, stał się także okazją do wzięcia udziału w pikniku z wieloma atrakcjami. Stoiska promocyjne Policji na błoniach odwiedzali licznie dorośli, młodzież i dzieci. Cieszymy się, że udało nam się zaciekawić osoby w każdym wieku. Tuż obok naszych namiotów odbywały się prezentacje specjalnych pojazdów służbowych, takich jak opancerzony „TUR” wykorzystywany przez Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Warszawie, czy ambulanse: wypadkowy wydziału ruchu drogowego oraz ambulans kryminalistycznych.  

Zarówno w samej Warszawie, jak i okołowarszawskich miejscowościach, gdzie o bezpieczeństwo dbają policjanci garnizonu stołecznego, odbyło się wiele imprez towarzyszących finałowi WOŚP. Wszędzie tam byli funkcjonariusze, którzy czuwali nad ich bezpiecznym przebiegiem, a także czynnie włączali się w różne akcje. Policjanci brali udział w biegach charytatywnych m.in. w Legionowie, Zakroczymiu, czy Kobyłce. Część kolegów z Komendy Rejonowej Warszawa III oraz Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa-Okęcie wzięła udział w turnieju piłki nożnej pod hasłem „Gramy razem dla WOŚP”. Poza imprezami sportowymi na licytację wystawiono voucher, dzięki któremu wygrany będzie mógł z rodziną lub przyjaciółmi poznać pracę policjantów z mokotowskiej komendy. Na innej aukcji nowodworski dyżurny przekazał voucher, który obejmuje przejażdżkę należącym do niego motocyklem. Dużym zainteresowaniem cieszy się licytacja, na której do wygrania jest wspólny patrol łodzią z policjantami Komisariatu Rzecznego po Wiśle lub Jeziorze Zegrzyńskim.

Do zabezpieczenia WOŚP zaangażowano funkcjonariuszy pionów: prewencyjnego, kryminalnego oraz ruchu drogowego. Funkcjonariusze towarzyszyli także uczestnikom biegu „Policz się z cukrzycą” na całej 5-kilometrowej trasie, część z nich nawet wzięła w nim udział. Policjanci dbali również o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, aby w czasie imprez sportowych z których część odbywała się na ulicach miasta nie doszło do wydarzeń zagrażających bezpieczeństwu ich uczestników. Funkcjonariusze  informowali kierowców o utrudnieniach i możliwych objazdach.

Wstępne podsumowania stołecznej policji wskazują, że wydarzenie przebiegło spokojnie. Funkcjonariusze nie odnotowali poważniejszych incydentów. 

Tekst:podkom Barbara Szczerba/ podkom.Jacek Wisniewski

Zdjęcia: Marek Szałajski

 

 

Film WOSP.mp4

Pobierz plik WOSP.mp4 (format mp4 - rozmiar 22.34 MB)

Powrót na górę strony