Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobity i okradziony, bo poczęstował alkoholem ciężarną

Data publikacji 24.02.2010

Wspólnie spożywali alkohol, gdy w ich męskim towarzystwie pojawiła się kobieta, libacja zakończyła się pobiciem i okradzeniem gospodarza. Pretekstem stała się ciąża kobiety i poczęstowanie jej alkoholem przez 44-letniego Jerzego K. Obaj sprawcy 34-letni Konrad S. i 25-letni Łukasz A. trafili już w ręce karczewskich policjantów, ponadto okazało się, że jeden ze sprawców jest poszukiwany. Grozi im teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

W małej miejscowości położonej w gminie Sobienie Jeziory, trzech mężczyzn wspólnie spędzało wieczór. Gospodarzem przyjęcia był 44-letni właściciel domu Jerzy K. Gdy wśród uczestników spotkania pojawiła się młoda ciężarna kobieta, poczęstował ją alkoholem.

Mimo stanu, w jakim się znajdowała, kobieta nie odmówiła wspólnemu podnoszeniu procentowych toastów. Nie wiadomo dokładnie, kiedy ten fakt zaczął bardzo drażnić 34-letniego Konrada S. Zaraz po tym, jak progi domu opuściła kobieta, Konrad S. zainicjował awanturę z gospodarzem przyjęcia. Do ataku na właściciela domu przyłączył się również 25- letni Łukasz A.

Z całych sił zaczęli bić po całym ciele Jerzego K., w ruch poszły nawet kule, przy pomocy których poruszał się jeden z atakujących. Z ustaleń, jakie poczynili karczewscy policjanci wynika, że mężczyźni bili swoją ofiarę przez ponad dziesięć minut. Z zebranych przez funkcjonariuszy materiałów wynika również, że przed wyjściem z domu sprawcy zabrali jeszcze swojej ofierze dwa telefony komórkowe i rower górski. O całym zdarzeniu, jeszcze tej samej nocy, poszkodowany osobiście powiadomił komisariat w Karczewie. Z komisaritu poszkodowany natychmiast został zabrany do szpitala, gdzie stwierdzono u niego znaczne obrażenia całego ciała. Na szczęście według oceny lekarzy jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Funkcjonariusze potrzebowali niewiele czasu, by dotrzeć do sprawców. Wczoraj zarówno Konrad S., jak i Łukasz A. znaleźli się w otwockim areszcie. Przy okazji okazało się, że Łukasz A. jest osobą poszukiwaną za kradzież. Policjanci z Karczewa przedstawili obu zatrzymanym mężczyznom zarzuty pobicia i kradzieży.

Funkcjonariusze złożą dziś wniosek do Prokuratury o zastosowanie wobec sprawców sankcji w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi im teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/js

Powrót na górę strony