Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali oszusta

Data publikacji 24.02.2010

30 tys. złotych próbował wyłudzić z banku w Piasecznie 42-letni Albert W. złożył w placówce sfałszowane dokumenty. Gdy przyszedł odebrać gotówkę, został zatrzymany przez policjantów z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą i wywiadowczo-patrolowego stołecznej Policji.

Podejrzenia wzbudziło zaświadczenie o zatrudnieniu i osiąganych dochodach złożone w banku w Piasecznie przez pewnego 42-latka. Albert W. złożył właśnie wniosek kredytowy na kwotę 30 tys. złotych. Wszystko wskazywało na to, że dokumentacja jest sfałszowana.

Gdy klient przyszedł do placówki bankowej, aby podpisać umowę kredytową i odebrać pieniądze, został zatrzymany przez policjantów z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą i wydziału wywiadowczo-patrolowego stołecznej Policji. Już podczas wstępnej rozmowy przyznał się do próby wyłudzenia. Jak twierdził, sfałszowane zaświadczenie nabył od nieznanego mężczyzny na południowopraskim bazarze. Zatrzymanego przewieziono do jednostki Policji w Piasecznie. Za oszustwo grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
 

 

ak

Powrót na górę strony