Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukrywał się przez 3 lata

Data publikacji 24.02.2010

W ręce mińskich kryminalnych wpadł poszukiwany od trzech lat Cezary J. (l. 39) mieszkaniec województwa śląskiego, notowany za poważne oszustwa gospodarcze. Mężczyzna ukrył się w Mińsku Mazowieckim, nieświadomy tego, że policjanci cały czas depczą mu po piętach. Dokładnie zaplanowana akcja zakończyła się zatrzymaniem poszukiwanego mężczyzny. Policyjny konwój w najbliższym czasie zabierze Cezarego J. do najbliższego zakładu karnego, gdzie spędzi on dwa lata z zasądzonego wyroku.

Kryminalni z Mińska Mazowieckiego wpadli na trop mężczyzny, który od kilku lat unikał kontaktów z wymiarem sprawiedliwości i organami ścigania. Sprawa poszukiwawcza dotyczyła ściganego listem gończym 39-letniego Cezarego J. z województwa śląskiego, który miał już na swoim koncie poważne oszustwo gospodarcze i inne drobne przestępstwa, między innymi włamanie i niestosowanie się do wyroku sądu.

Z policyjnych źródeł wynikało, że 39-latek prawdopodobnie wrócił z zagranicy i wynajmował mieszkanie w Mińsku. Kryminalni dowiedzieli się, że mieszka z konkubiną na przedmieściach. Sprawa wymagała zorganizowania błyskawicznej akcji zatrzymania Cezarego J. Zachodziła obawa, że jeżeli mężczyzna zorientuje się, że interesują się nim policjanci, to podejmie kolejną próbę ucieczki. Kryminalni obstawili osiedle, na którym mieszkał od jakiegoś czasu Cezary J. Kiedy zapukali do drzwi wytypowanego j mieszkania, otworzył im mężczyzna w średnim wieku. Kryminalni od razu rozpoznali w nim Cezarego J. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony i zdezorientowany.

Cezary J. trafił do komendy. To już koniec jego trzyletniej ucieczki przed odpowiedzialnością karną. W ciągu najbliższych godzin policyjny konwój zabierze go za więzienne mury. Czeka go jeszcze dwuletnia odsiadka.

 

ak,dn


 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.05 MB)

Powrót na górę strony