Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali kradzione przedmioty

Data publikacji 23.02.2010

Kryminalni z Ochoty dzięki wnikliwym ustaleniom odzyskali laptopa skradzionego w kwietniu 2009 roku oraz modem internetowy skradziony w styczniu 2008 roku. Mężczyzna, u którego znaleziono przedmioty twierdził stanowczo, że kupił je na bazarze. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że pochodzą z kradzieży z włamaniem do samochodów. Zatrzymany 21-letni Dominik T. odpowie za paserstwo.

Kryminalni z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu z komendy na Ochocie w wyniku własnej pracy operacyjnej pozyskali informację, z której wynikało, że 21-letni Dominik T. może posiadać w swoim mieszkaniu przedmioty, które najprawdopodobniej pochodzą z przestępstwa.

Policjanci pojechali do jego miejsca zamieszkania. Tam podczas przeszukania zabezpieczyli laptopa oraz modem internetowy. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że przedmioty te pochodzą z kradzieży z włamaniem do samochodów. Komputer został skradziony z renaulta w kwietniu 2009 r., natomiast modem z audi w styczniu 2008 r. Mężczyzna nie potrafił w żaden logiczny sposób wyjaśnić, skąd ma te przedmioty, twierdził stanowczo, że kupił je na bazarze.

Kryminalni zabezpieczyli łup, a 21-latka zatrzymali. Przed sądem odpowie za nabywanie rzeczy pochodzących z przestępstwa. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskane rzeczy już wróciły do właścicieli.

 

ak, ew

 

 

Powrót na górę strony