Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Drogówka” - drugi odcinek z serii filmów o pracy policjantów

Data publikacji 16.11.2023

Komenda Stołeczna Policji przedstawia drugi z serii filmów pod wspólnym tytułem „Stołeczni” poświęconych pracy policjantów z poszczególnych wydziałów. W każdym odcinku pokazujemy niewątpliwe uroki, ale i trudy tej niebezpiecznej służby. Każdy odcinek pokazuje specyfikę innego wydziału. Drugi odcinek poświęcony jest codziennej pracy policjantów Wydziału Ruchu Drogowego.

Od kilku miesięcy towarzyszymy z kamerą policjantom pełniącym służbę w Komendzie Stołecznej Policji. Chcemy pokazać, jak różne są zadania, które realizuje policja. Są w pracy o różnych porach, służbę pełnią w mundurze albo w ubraniu cywilnym. Łączy ich pasja, zaangażowanie i to „coś”, czego nie da żadna inna praca. To także lojalność, oddanie i odwaga, gdyż każdego dnia narażają swoje życie w walce ze złem, przemocą i brutalnym światem przestępczym.

Wydział Ruchu Drogowego to największy wydział w strukturze Komendy Stołecznej Policji. Znany jest szczególnie z Grupy „Speed”, która powołana jest m. in. do zwalczania nielegalnych wyścigów na ulicach Warszawy. Na co dzień służbę w stołecznej „drogówce” pełni ponad pół tysiąca funkcjonariuszy.

W tym odcinku zobaczą Państwo nagrania z policyjnych pościgów. Dowiedzą się również o Sekcji Obsługi Zdarzeń Drogowych oraz Sekcji Profilaktyki Społecznej, edukującej najmłodszych właściwych zachowań na drodze. Czym jest Motocyklowa Asysta Honorowa – nasz klejnot w koronie? Odpowiedź w filmie, do którego obejrzenia serdecznie zachęcamy.

Wydział Komunikacji Społecznej Komendy Stołecznej Policji

Film https://youtu.be/baPezhsrSOA?si=I_hQ5SYe47LvNs_g

Powrót na górę strony