Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kilkaset paczek papierosów bez akcyzy w rękach policjantów

Data publikacji 22.02.2010

Papierosy różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli policjanci z Bielan. Dzięki ich działaniom do klientów nie trafi kilkaset paczek papierosów pochodzących z przemytu. Beata N. została zatrzymana, gdy oferowała do sprzedaży takie papierosy. 43-latka poniesie odpowiedzialność za czyn, którego się dopuściła. Grozi jej kara grzywny.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wspólnie policjantami z wydziału prewencji kolejny dzień prowadzą akcję wymierzoną przeciwko osobom, handlującym towarami, pochodzącymi z przemytu. Ich działania skupione są głównie wokół bazarów i targowisk. Szczególnie przyglądają się bazarowi Wolumen. I właśnie tam, tuż przed 15:00, funkcjonariusze zatrzymali kolejną osobę, handlującą papierosami bez polskiej akcyzy.

Beata N., w reklamówce miała schowane kilkadziesiąt paczek papierosów. Kobieta została zatrzymana, a papierosy zabezpieczone. 43-latka odpowie teraz za wprowadzenie do obrotu towaru nie posiadającego polskich znaków akcyzy skarbowej.

Kilka godzin wcześniej policjanci zabezpieczyli również kilkaset paczek papierosów, które zostały porzucone tuż przy bramie. Papierosy zostały zabezpieczone i przewiezione do komendy. To nie koniec działań wymierzonych przeciwko osobom, które na polski rynek wprowadzają papierosy pochodzące z nielegalnych źródeł.

 

ak, eb

 

Powrót na górę strony