Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pamięć o tych, którzy odeszli

Dzień Wszystkich Świętych, to szczególny czas, kiedy myślami i wspomnieniami wracamy do Koleżanek i Kolegów, których nie ma już z nami. Do tych, którzy ponieśli najwyższą ofiarę, dbając o bezpieczeństwo ludzi oraz chroniąc porządek prawny. Wspominamy zarówno tych, którzy zginęli na służbie, jak i poza nią. Niektórych nie ma już z nami kilkanaście lat, innych przyszło nam żegnać w ostatnich miesiącach.

Pielęgnowanie pamięci o poległych policjantach jest naszym obowiązkiem, ale też wyrazem potrzeby serca. Zapalenie symbolicznych zniczy i złożenie wiązanek na ich grobach oraz tablicach pamiątkowych, jest naszą pokoleniową powinnością, ale też hołdem dla Koleżanek i Kolegów Policjantów spoczywających na warszawskich cmentarzach.

W imieniu Komendanta Stołecznego Policji nadinspektora Pawła Dzierżaka, kwiaty na grobach policjantów złożyli funkcjonariusze z Kompanii Reprezentacyjnej Komendy Stołecznej Policji.

Dzisiaj zostały wystawione posterunki honorowe, a policjanci złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobach zmarłych Kolegów.

Kwiaty złożono także pod tablicą pamięci przed siedzibą Komendy Stołecznej Policji.

Poległym w służbie - część ich pamięci!

Powrót na górę strony