Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wywiadowcy znów działali na Brzeskiej

Data publikacji 07.09.2023

Kolejny zatrzymany i kolejne zabezpieczone narkotyki to efekt działań, jakie w podwórku na ulicy Brzeskiej przeprowadzili stołeczni wywiadowcy. Znany policjantom rejon, gdzie często dochodzi do przestępstw związanych z narkotykami znów okazał się miejscem przestępstwa. Tym razem policjanci zabezpieczyli prawie 1,3 kg różnego rodzaju narkotyków i zatrzymali 45-latka, który odpowie za ich posiadanie. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

W trakcie służby policjanci stołecznego Wydziału Wywiadowczo – Patrolowego nie pomijają podwórka przy ul. Brzeskiej, gdzie często dochodzi do przestępstw związanych z narkotykami. Tak było i tym razem.

Policjanci niezauważenie weszli na teren podwórka, które często strzeżone jest przez tzw. „czujki”, czyli osoby ostrzegające przestępców przed policją i udali się do rozstawionego tam namiotu, z którego korzystają przestępcy.

Z daleka zauważyli, że wewnątrz znajduje się mężczyzna, który jak się okazało po chwili, układa „coś” w czarnym materiałowym worku. Na widok policjantów podejrzewany odrzucił worek, a następnie zaczął uciekać w głąb podwórka. Policjanci ruszyli w pościg i zatrzymali mężczyznę w związku z podejrzeniem posiadania przez niego środków odurzających.

W worku, który zabezpieczyli policjanci, a który wcześniej odrzucił 45-latek znajdowały się narkotyki w postaci marihuany, kokainy, mefedronu, heroiny oraz tabletek MDMA. W sumie prawie 400 gramów.

Kolejne narkotyki wywiadowcy znaleźli po przeszukaniu pustostanu znajdującego się w kamienicy. Tam znaleźli prawie 900 gramów marihuany, mefedronu i tabletek MDMA. W sumie podczas działań policjanci zabezpieczyli prawie 1,3 kilograma różnego rodzaju środków odurzających, które nie trafią na rynek oraz pieniądze w kwocie 5 830 złotych.

45-letni mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Decyzją sądu, na wniosek prokuratora prowadzącego sprawę, został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ.

 

Tekst: Edyta Adamus

  • Wywiadowcy znów działali na Brzeskiej
    Wywiadowcy znów działali na Brzeskiej
  • Wywiadowcy znów działali na Brzeskiej
    Wywiadowcy znów działali na Brzeskiej
Powrót na górę strony