Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Cztery włamania w 2 dni

Data publikacji 17.02.2010

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu na podstawie samodzielnie pozyskanych informacji ustalili, kim jest sprawca 4 kradzieży z włamaniem do samochodów, a następnie błyskawiczni go zatrzymali . Mężczyzna w przeciągu zaledwie dwóch dni dokonał czterech przestępstw. Jego łupem padły radioodtwarzacze samochodowe i telefon komórkowy. Łączna suma strat wyniosła 4 tysiące złotych.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu przeanalizowali cztery sprawy kradzieży z włamaniem do samochodów, do których doszło 14 i 15 lutego na  Pradze Południu. Funkcjonariusze dostrzegli wiele zbieżności podobieństw w każdej z nich.

Natychmiast podjęli czynność operacyjne i sprawdzenia, które bardzo szybko doprowadziły ich do samego sprawcy. Okazało się, że czynów tych dopuścił się 29-letni Marek K. Tuż po ustaleniach mężczyzna został zatrzymany. W trakcie wykonywanych czynności przyznał się do tego, że włamał się do peugeota, daewoo, citroena i opla. Z samochodów ukradł radioodtwarzacze i telefon komórkowy. Suma strat, jaką wskazali pokrzywdzeni łącznie wyniosła 4 tysiące złotych.

29-latek działał w warunkach recydywy. Był już wcześniej karany za przestępstwa podobne. Poddał się dobrowolnie karze bezwzględnego aresztu na okres 2,5 roku.

ea/jw

Powrót na górę strony