Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli ukraść 11 kurtek

Data publikacji 30.01.2009

Policjanci z warszawskiego Śródmieścia wczoraj wieczorem zatrzymali 32 letniego Piotra B., 21 letnią Annę B. oraz 28 letniego Zbigniewa G., którzy w jednym z centrów handlowych usiłowali ukraść 11 kurtek o łącznej wartości 4 340 zł. Zostali zatrzymani dzięki temu, że ochrona rozpoznała w nich osoby zajmujące się kradzieżami sklepowymi. Teraz za kradzież grozi im do 5 lat więzienia.

Wczoraj wieczorem ok. godziny 18.30 policjanci z komendy przy ulicy Wilczej zatrzymali Piotra B. lat 32, Annę B. lat 23 i 28 letniego Zbigniewa G. po tym jak wpadli w ręce ochroniarzy z dużego sklepu odzieżowego znajdującego się w jednym z centrów handlowych. Sprawcy kradzieży próbowali wynieść ze sklepu 11 kurtek zimowych o wartości 4 340 zł. Pracownicy ochrony okazali się bardzo czujni i nie dopuścili do kradzieży. Zauważyli jak osoby te zabrały ze sobą do przymierzalni 11 kurtek zimowych. W tym pomieszczeniu zrywali klipsy zabezpieczające ubrania pakując je do wcześniej przygotowanych toreb reklamowych z innych sklepów. Do czasu podjęcia interwencji przez ochronę udało im się zerwać zabezpieczenia z 7 kurtek. Po sprawdzeniach okazało się, że młoda kobieta jest dodatkowo poszukiwana przez praski sąd w celu ustalenia miejsca pobytu do czynności prawnych.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Teraz zostanie im przedstawiony zarzut kradzieży. W przeszłości notowani w związku z kradzieżami sklepowymi. Dochodzeniowcy ustalają teraz, czy nie mają na swoim koncie innych tego typu przestępstw.

to/js

 

Powrót na górę strony