Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mieli handlować odzieżą roboczą

Data publikacji 30.01.2009

Towar o wartości rynkowej blisko 68 000 złotych zabezpieczyli policjanci z Piaseczna oraz funkcjonariusze z warszawskiej izby celnej. Podrobione towary znaleziono w wynajętym magazynie na odzież roboczą. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 300 sztuk odzieży sportowej i ponad 100 sztuk perfum. Wszystkie były oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Właściciele odpowiedzą teraz za wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi.

Kilka dni temu policjanci z sekcji dw. z przestępczością gospodarczą otrzymali informację, że w magazynie jednej z firm są wprowadzane do obrotu podrobione perfumy i odzież sportowa. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić tę informację. Obserwowali stoiska handlowe rozlokowane w różnych miejscach na terenie powiatu. Zachodziło uzasadnione podejrzenie, że jest tam sprzedawany podrabiany towar. Kiedy mieli już pewność, że dochodzi tam do nielegalnego procederu wkroczyli do akcji i skontrolowali pochodzenie towaru.

Po wejściu do magazynu wynajmowanego przez firmę zwrócili uwagę na perfumy i odzież sportową. Wygląd towaru wzbudził jednak zastrzeżenia policjantów. Postanowili dokładniej przyjrzeć się przechowywanemu w magazynie asortymentowi. Ich podejrzenia były słuszne. Jak się później okazało, były to podróbki zastrzeżonych znaków towarowych. Policjanci zabezpieczyli ponad 300 sztuk odzieży sportowej znanych marek oraz ponad 100 sztuk perfum. Właściciele firmy wynajmowali magazyn na przechowywanie odzieży roboczej, którą mieli rzekomo handlować.

Nielegalny towar trafił do policyjnego depozytu. Jego wartość to blisko 68 000 złotych. Właściciele, u których znaleziono „podróbki”, będą odpowiadali za wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi, tj. z art. 305 ustawy prawo własności przemysłowej.

ea/hkk

 

Powrót na górę strony