Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Samochód za wyłudzone pieniądze

Data publikacji 30.01.2009

Próbowali wyłudzić 130 tysięcy złotych na szkodę jednej z firm leasingowych. 37-letni Wojciech P. i 39-letni Mariusz M., którzy w ten sposób próbowali zakupić samochód, zostali zatrzymani na gorącym uczynku w momencie, kiedy zamierzali sfinalizować umowę. Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KSP ustalili, że mężczyźni posługiwali się fałszywymi dokumentami, dotyczącymi kondycji finansowej firmy.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej Komendy Stołecznej Policji po uzyskaniu informacji, że dwaj mężczyźni najprawdopodobniej próbują dokonać oszustwa na szkodę firmy leasingowej, niezwłocznie przystąpili do działania. Ustalili, że oszuści, posługując się sfałszowaną dokumentacją o osiąganych dochodach, próbowali wyłudzić od towarzystwa leasingowego 130 tysięcy złotych na zakup samochodu. 37-letni Wojciech P. i 39-letni Mariusz M. wpadli w momencie podpisywania umowy.

Sprawę przejęli funkcjonariusze z Bielan. Najprawdopodobniej jeden z zatrzymanych mężczyzn wcześniej był karany. Za oszustwo grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

ea

 

Powrót na górę strony