Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seryjny włamywacz zatrzymany

Data publikacji 12.02.2010

Policjanci z warszawskich Włoch zatrzymali 24-letniego Pawła W. Mężczyzna włamywał się do samochodów zaparkowanych przy ulicy Hynka. Kradł dosłownie wszystko, co w nich znalazł. Wpadł na gorącym uczynku. Śledczy przedstawili mu już dziesięć zarzutów. Łączna wartość strat została oszacowana na kwotę około 20 tys. złotych. Dzisiaj sąd zdecyduje o jego tymczasowym aresztowaniu.

Kilka minut po 23.00 pracownicy ochrony jednego z budynków przy ulicy Hynka zauważyli młodego mężczyznę, który zaglądał do zaparkowanego przy ulicy ciągnika siodłowego. Kiedy ochroniarze zbliżali się do niego usłyszeli dźwięk tłuczonego szkła. Mężczyznę ujęli wewnątrz pojazdu. O zdarzeniu natychmiast powiadomiono Policję.

Policjanci z warszawskich Włoch błyskawicznie przyjechali na miejsce. 24-letni Paweł W. został zatrzymany. Trafił do policyjnej celi. Sprawą natychmiast zajęli się śledczy. Podejrzewali, że 24-latek odpowiedzialny jest za co najmniej kilka podobnych zdarzeń. Ich praca bardzo szybko przyniosła oczekiwane efekty. Paweł W. podczas przesłuchania przyznał się do dokonanych, na przestrzeni kilku ostatnich tygodni, aż 10 włamań. Złodziej kradł dosłownie wszystko. Jego łupem padły głównie radia CB, nawigacje samochodowe oraz radioodtwarzacze. Mężczyzna nie pogardził nawet ubraniami i ciśnieniomierzem. Łączna wartość strat została oszacowana na kwotę około 20 tys. złotych.

Dochodzeniowcy wystąpili do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec Pawła W. tymczasowego aresztowania. Dzisiaj sąd w jego sprawie podejmie decyzję. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

 

ak, ew

 

Powrót na górę strony