Zatrzymany kieszonkowiec w długi majowy weekend
Policjanci z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji, w autobusie miejskim, zatrzymali na gorącym uczynku kieszonkowca. Wykorzystując tłok, mężczyzna rozpiął torebkę przewieszoną przez ramię kobiety, a następnie ukradł portfel z zawartością. Nie uniknie on teraz odpowiedzialności karnej.
W związku z rozpoczynającym się długim weekendem majowym, funkcjonariusze Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji, tzw. ,,kieszonki’’ rozpoczęły wzmożone działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości kieszonkowej. Pełnią swoją służbę w miejscach, gdzie prawdopodobieństwo działania złodziei jest największe, czyli w miejscach, gdzie są duże skupiska ludzi. Jednym z takich miejsc jest transport publiczny.
Policjanci rozpoczęli swoją obserwację w autobusie miejskim linii 190. Ich uwagę zwrócił mężczyzna, który bacznie przyglądał się pasażerom. Po chwili wykorzystując tłok panujący w autobusie, najpierw rozpiął torebkę przewieszoną przez ramię kobiety, a następnie dokonał kradzieży portfela, jak się później okazało z zawartością kart płatniczych, dowodu osobistego i pieniędzy. ,,Kieszonki'' natychmiast przystąpili do działania, zatrzymując 52-latka na gorącym uczynku. Poinformowali oni na miejscu pokrzywdzoną o kradzieży, a następnie po zakończonych czynnościach zwrócili jej skradzione mienie.
52 – letni mężczyzna nie uniknie teraz odpowiedzialności karnej. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
Kieszonkowcy cały czas działają i wykorzystują naszą nieuwagę. Zachęcamy do obejrzenia filmu dostępnego na YouTube na naszym oficjalnym kanale @PolicjaWarszawaKSP, gdzie Wydział Wywiadowczo Patrolowy Komendy Stołecznej Policji, radzi jak nie stać się ofiarą kradzieży kieszonkowej. Do najczęstszych błędów jakie popełniamy należą:
- chowanie telefonu w tylnej kieszeni spodni,
- portfel trzymamy w zewnętrznej kieszeni kurtki lub też w torebce trzymanej na plecach,
- wypłacone pieniądze z bankomatu, chowamy do zewnętrznej kieszeni plecaka,
- podróżując, zaczepiamy nerkę o walizkę.
Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od nas samych.
link do filmu: https://www.youtube.com/shorts/WD8n87isx9s?feature=share
sierż. szt. Rafał Markiewicz