Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wbrew przepisom organizowali gry na automatach

Data publikacji 30.03.2023

Siedmiu członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się organizowaniem gier na automatach zatrzymali policjanci stołecznego Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw. Wspólna realizacja z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno – Skarbowego w Warszawie była realizowana na polecenie Prokuratury Krajowej w Warszawie. Po usłyszeniu zarzutów pięciu zatrzymanych decyzją sądu zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące. Wobec pozostałych dwóch został zastosowany policyjny dozór.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Stołecznej na polecenie Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie przy współpracy z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno – Skarbowego w Warszawie zatrzymali siedmiu członków zorganizowanej grupy przestępczej, którzy działali na terenie województw mazowieckiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, śląskiego.

Jak ustalili pracujący przy sprawie śledczy, członkowie grupy zajmowali się popełnianiem przestępstw i przestępstw skarbowych, między innymi organizowaniem gier hazardowych od co najmniej 2020 roku.

Według śledczych jeden z zatrzymanych zorganizował na terenie wspomnianych województw sieć lokali, w których nielegalnie były użytkowane automaty do gier hazardowych. Lokale te były wynajmowane na fikcyjnie istniejące firmy, a funkcjonowały w kilkudziesięciu miejscowościach: Radomiu, Szydłowcu, Warce, Grójcu, Pionkach, Skarżysku-Kamiennej, Dębicy, Pilźnie, Ropczycach, Brzesku, Bochni, Tarnowie, Warszawie, Sulejówku, Raszynie, Piasecznie, Górze Kalwarii, Konstancinie-Jeziorna, Ząbkach, Milanówku, Ostrołęce oraz Grodzisku Mazowiecki.

W trakcie działań przeprowadzonych przez funkcjonariuszy oprócz lokali zostały przeszukane również miejsca zamieszkania zatrzymanych i użytkowane przez nich pojazdy.

Śledczy przeprowadzili też eksperyment procesowy, podczas którego został otwarty jeden z kontenerów wolnostojących w miejscowości Sulejówek, w którym znajdowały się cztery niezarejestrowane automaty do gier wraz z kluczami do kasowania punktów kredytowych oraz telefon komórkowy wraz z kartami SIM.

Wszyscy zatrzymani w prokuraturze usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się organizowaniem, wbrew przepisom ustawy, gier na automatach. W stosunku do pięciu zatrzymanych członków grupy prokurator wystosował wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, które to wnioski zostały uwzględnione przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy. W stosunku do pozostałych dwóch zatrzymanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego.

Tekst: Edyta Adamus

 

Powrót na górę strony