Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzali kredyty

Data publikacji 10.02.2010

Wyłudzali kredyty na podstawie fałszywych dokumentów. Podrobione zaświadczenia o zarobkach dołączali do wniosków kredytowych. W ten sposób „wyciągali” z banków od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Policjanci z Pragi Południe zatrzymali dwóch podejrzanych mężczyzn. Po usłyszeniu zarzutów w prokuraturze sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.

Jak ustalili policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą południowopraskiej komendy, mężczyźni działali w podobny sposób. Zainteresowani uzyskaniem kredytu, przychodzili do placówki bankowej. Składali wniosek. Dołączali do niego zaświadczenie o zatrudnieniu i osiąganych dochodach, a następnie czekali na decyzję kredytową.

Na szczęście oszustwa wyszły na jaw, policjanci dowiedzieli się, że mężczyźni, aby zdobyć pieniądze, złożyli sfałszowane dokumenty. Jarek K. wyłudził w ten sposób ponad 3,5 tys. złotych i próbował zdobyć kolejne 5 tys. złotych. Natomiast Adam Ś. raz wyłudził ponad 9 tys. złotych, a drugi raz ponad 14 tys. złotych.

Obu mężczyzn zatrzymano. Po przesłuchaniu przedstawiono im zarzuty oszustwa. Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Południe zdecydował o zastosowaniu wobec nich trzymiesięcznego tymczasowe aresztowania. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.Policjanci ustalają, czy mężczyźni nie mają na swoim koncie innych tego typu oszustw oraz sprawdzają, z kim współdzieli w tym przestępczym procederze. Sprawa jest rozwojowa. Planowane są kolejne zatrzymania.

Przeprowadzona realizacja jest kontynuacją sprawy prowadzonej w grudniu przez policjantów z Pragi Południe. Zatrzymano wówczas pięć osób., z tego wobec czwórki sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu.

Odnośnik: Areszty dla oszustów

ak

 

Powrót na górę strony