Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł auto i sfałszował umowę

Data publikacji 08.02.2010

Józefowscy policjanci zatrzymali Mariusza F., który ukradł z parkingu w Józefowie fiata uno i sfałszował umowę zakupu auta. Policjantom i właścicielowi samochodu usiłował wmówić, że ten sprzedał mu samochód. Teraz 34-latek odpowie za kradzież i sfałszowanie umowy kupna-sprzedaży. Może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Mieszkaniec Józefowa Łukasz Z. powiadomił dyżurnego komisariatu Policji w Józefowie o kradzieży samochodu. Z zawiadomienia wynikało, że skradziono mu fiata uno z parkingu przy Sienkiewicza. Auto Łukasza Z. po kolizji miało rozbity przód. Nie przeszkadzało to jednak osobie, która postanowiła stać się jego właściciele, bez uiszczenia zapłaty. Właściciel ocenił stratę na 250 złotych.

Funkcjonariusze „ruszyli „w terem. I tym razem policyjna czujność nie zawiodła. Na jednej z posesji przy ul. Wiślanej mundurowi znaleźli skradzionego fiata. 34-letni Mariusz F. zaskoczony pojawieniem się policjantów „plątał się” się w odpowiedziach związanych z pytaniami dotyczącymi auta. W pierwszej chwili spytany skąd ma fiata powiedział, że od kogoś kupił i twierdził, że nie zna tej osoby. Nie był w stanie pokazać umowy kupna – sprzedaży.

Gdy mężczyzna został przewieziony do komisariatu, niespodziewanie odnalazł umowę kupna auta zawartą z Łukaszem Z. Wezwany przez funkcjonariuszy właściciel samochodu powiedział, że nie zna mężczyzny, który posiada jego fiata. Nie zawierał też z nim żadnej umowy.

Mariusz F. został zatrzymany. Będzie odpowiadał za kradzież samochodu oraz sfałszowanie umowy sprzedaży. Może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

dt, aw

 

 

Powrót na górę strony