Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Haszysz w filiżance, marihuana w skarpecie

Data publikacji 05.02.2010

Doskonale zaplanowane i skutecznie przeprowadzone działania kryminalnych z Bielan doprowadziły do zatrzymania kolejnych osób posiadających znaczne ilości środków odurzających. Wszystko zaczęło się od informacji, jakie dotarły do policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, parę dni temu. Wynikało z nich, że kilku młodych mężczyzn na terenie Bielan i Żoliborza rozprowadza środki odurzające. Funkcjonariusze znaleźli amfetaminę w metalowym pudełku, haszysz w filiżance i marihuanę w skarpecie. Mężczyźni odpowiedzą za posiadanie znacznych ilości środków odurzających.

Kilka dni temu do policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej dotarła wiadomość, że na Bielanach i Żoliborzu pojawiły się osoby rozprowadzające środki odurzające. Policjanci zaczęli dokładnie sprawdzać te informacje. Bardzo szybko ustalili, w których mieszkaniach przebywają mężczyźni, którzy w ten sposób zarabiają na życie.

Specjalna grupa funkcjonariuszy przez kilka dni obserwowała podejrzane lokale. Do pierwszego bloku policjanci weszli w środę. Zatrzymany na klatce schodowej mężczyzna miał przy sobie zawiniątka z zawartością zielonego suszu. Jeszcze tego samego dnia policjanci przeszukali jego mieszkanie. W filiżance stojącej na regale funkcjonariusze znaleźli 17 zawiniątek z haszyszem. Łącznie kryminalni zabezpieczyli ponad 20 gramów narkotyków. Robertowi W. prokurator przedstawił zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Towarzyszący 23-latkowi, Bartosz S. okazał się poszukiwanym przez żoliborską prokuraturę.

Kolejne zatrzymanie miało miejsce wczoraj. Późnym wieczorem, kryminalni przez kilka godzin obserwowali mieszkanie, w którym mieszka Mariusz R. Ich praca przyniosła wymierne efekty. Zatrzymali mężczyznę, gdy wyszedł on ze swojego mieszkania. Podczas przeszukania, u 27-latka kryminalni znaleźli marihuanę i amfetaminę. W metalowym pudełku znajdowały się 24 gramy białego proszku, a w skarpecie prawie 45 gramów suszu roślinnego. Zabezpieczone narkotyki poddano badaniu, które wykazało, że zabezpieczone środki odurzające to marihuana i amfetamina.

27-latek trafił do policyjnego aresztu. Jeszcze dziś zostanie przewieziony do prokuratury. Prawdopodobnie odpowie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających.

 

ak, eb

 

Powrót na górę strony