Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obchody Dnia Służby Cywilnej w garnizonie stołecznym

Data publikacji 07.11.2022

136 pracowników Komendy Stołecznej Policji zostało uhonorowanych dziś wyróżnieniami z okazji przypadającego 11 listopada Dnia Służby Cywilnej. Uroczystość z udziałem Komendanta Stołecznego Policji nadinsp. Pawła Dzierżaka, który podziękował pracownikom stołecznej Policji za profesjonalizm, zaangażowanie i wzorową pracę, odbyła się w Białej Sali.

Po raz 14 w Komendzie Stołecznej Policji odbyła się uroczystość inspirowana obchodami Dnia Służby Cywilnej przypadającego 11 listopada oraz obchodzonym w tym roku jubileuszem 100-lecia Służby Cywilnej. Wyróżnieni zebrali się w Białej Sali, gdzie zgodnie z ceremoniałem Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dzierżak przyjął meldunek o rozpoczęciu uroczystości i w obecności kierowników komórek i jednostek organizacyjnych KSP wręczył zebranym wyróżnienia.

W trakcie uroczystości zaocznie uhonorowano Panią Alicję Ratajską, która w Komendzie Stołecznej Policji przepracowała 60 lat, 17 jako policjantka i 43 jako pracownik cywilny. W swojej pracy Pani Alicja pomagała emerytom i rencistom w uzyskaniu świadczeń socjalnych. W lipcu w wieku 90 lat odeszła na zasłużoną emeryturę. Komendant Dzierżak za ogrom pracy i służby włożonej na rzecz stołecznej jednostki wyróżnił ją specjalnym ryngrafem pamiątkowym, który w imieniu Pani Alicji odebrał z rąk Komendanta Stołecznego Dariusz Milewski, przyjaciel Policyjnej Rodziny Związkowej.

Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dzierżak, podziękował wszystkim pracownikom cywilnym za profesjonalizm i zaangażowanie we wspólnej pracy dla bezpieczeństwa mieszkańców regionu.

W komendach i komórkach organizacyjnych garnizonu stołecznego pracują 1.784 osoby, w tym niemal ponad 700 w korpusie służby cywilnej. Komendant Stołeczny Policji przyznał nagrody pieniężne 61 pracownikom stołecznego garnizonu, natomiast Komendant Główny Policji przekazał nagrody pieniężne dla 75 osób.

Wiele ciepłych słów wyrażających uznanie dla wytężonej pracy skierowała również do nieumundurowanych pracowników Policji Przewodnicząca Związku Zawodowego Pracowników Policji Zarząd Stołeczny Pani Agnieszka Galej-Góra.

Warto przypomnieć, że ustawę o państwowej służbie cywilnej Sejm II RP uchwalił w 1922 roku. Ta kompleksowa regulacja dotycząca służby cywilnej miała usprawnić proces odbudowy instytucji państwa polskiego w odradzającej się państwowości.

 

Tekst: Edyta Adamus

Zdjęcia: Marek Szałajski, Krzysztof Chwała

Film: sierż. sztab. Rafał Markiewicz

 

Film Obchody Dnia Służby Cywilnej w garnizonie stołecznym

Opis filmu: Obchody Dnia Służby Cywilnej w garnizonie stołecznym

Powrót na górę strony