Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł 15 baterii umywalkowych, wpadł na włamaniu do automatu z kawą

Data publikacji 02.02.2010

Policjanci z Ochoty zatrzymali na terenie uniwersytetu 38-letniego Bogdana C., który włamał się do automatu z kawą. Funkcjonariusze ustalili również, że mężczyzna z łazienek uniwersytetu ukradł 15 baterii umywalkowych na łączną kwotę 2800 złotych. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Za kradzież z włamaniem grozi nawet do 10 lat więzienia.

Kilka minut przed 21:00 oficer dyżurny Policji został powiadomiony o kradzieży z włamaniem do automatu z kawą w budynku uniwersytetu. Ochrona ujęła tam na gorącym uczynku 38-letniego Bogdana C., który włamał się do automatu, uszkadzając go. W trakcie przeszukania okazało się, że jego łupem padło 150 złotych, które mężczyzna miał w kieszeni spodni. Przedstawiciel poszkodowanej firmy dystrybucyjnej straty oszacowano na 2 tys. złotych. 38-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy.

Na tym jednak lista przewinień Bogdana C. się nie skończyła. W wyniku dalszych ustaleń funkcjonariuszy i zainstalowanym w budynku kamerom monitoringu okazało się, że 38-latek w styczniu br. kilkakrotnie odwiedził uniwersytet. Za każdym razem z łazienek ginęły baterie umywalkowe. W sumie jego łupem padło 15 sztuk na łączną kwotę 2800 złotych. Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu, przedstawili mu zarzuty za kradzież z włamaniem do automatu i kradzież 15 baterii umywalkowych.

Sąd zastosował wobec Bogdana C. areszt tymczasowy na 2 miesiące.

dt, ew
 

 

Powrót na górę strony