Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna akcja na bazarze

Data publikacji 01.02.2010

65 par butów i 4 czapki miał obywatel Nigerii, z kolei obywatel Gruzji w plecaku i reklamówce ukrywał 190 paczek papierosów. Obaj mężczyźni handlowali nielegalnym towarem. Obuwie i czapki posiadały zastrzeżone znaki towarowe, natomiast papierosy nie posiadały polskiej akcyzy. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli towar, a mężczyzn zatrzymali.

W weekendowy poranek policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przeprowadzili działania na terenie bazaru na Pradze Południe. W efekcie podjętej obserwacji funkcjonariusze dostrzegli dwie osoby, które prowadziły sprzedaż nielegalnych towarów. Jeden z mężczyzn dysponował papierosami, które z całą pewnością nie posiadały znaków polskiej akcyzy. Drugi miał buty i czapki z zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Funkcjonariusze podjęli interwencję wobec obu sprzedających. Zatrzymali obywatela Nigerii, od którego zabezpieczyli 65 par butów i 4 czapki. Podobny los spotkał obywatela Gruzji, od niego policjanci zabezpieczyli 190 paczek papierosów. Mężczyźni stracili swój nielegalny towar i teraz poniosą odpowiedzialność za prowadzoną działalność. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.
 

 

ak, jw

 

Powrót na górę strony