Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Papierosy i alkohol bez akcyzy

Data publikacji 01.02.2010

Policjanci wywiadu południowopraskiej komendy otrzymali informację że w przejściu podziemnym dwóch obywateli Armenii handluje papierosami i alkoholem. Kiedy policjanci przekonali się, że mężczyźni wprowadzają do obrotu towary bez polskich znaków akcyzy przeprowadzili interwencję. W wyniku ich działań 140 paczek papierosów i 11 litrów spirytusu nigdy już nie trafi na rynek, a Ormianie odpowiedzą za swoja przestępcza działalność.

Policjanci z wywiadu zostali poinformowani przez pewną osobę, że w przejściu podziemnym dwóch mężczyzn zaczepia przechodniów zmierzających na przystanek tramwajowy i oferuje papierosy i alkohol w atrakcyjnych cenach.

Funkcjonariusze od razu zainteresowali się sprawą. Kilka minut później przekonali się, że faktycznie obywatele Armenii ukrywają pod kurtkami i w torbach stojących obok papierosy i butelki z alkoholem. Sprzedają je zainteresowanym przechodniom w niskiej cenie. Kiedy mundurowi przekonali się, że wyroby, którymi handlują obserwowani mężczyźni nie posiadają polskich znaków akcyzy, natychmiast zareagowali. Wylegitymowali Ormian i zabezpieczyli ich towar. W sumie było to 140 paczek papierosów i 11 litrowych butelek spirytusu.

Towar ten nie trafi już więcej do obrotu, a 27-latek i 33-latek odpowiedzą za swoje czyny.

ea/jw

Powrót na górę strony