Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał się dorobić na fałszywych zdjęciach

Data publikacji 31.01.2010

Wizerunki znanych osób ze świata biznesu ściągał z Internetu. Następnie wykorzystując odpowiedni program komputerowy dokonywał fotomontażu . Zdjęcia o obscenicznych treściach wysyłał do poszkodowanych. W listach żądał, aby założyli konto bankowe i wpłacili na nie 20 tysięcy złotych. W ten sposób mężczyzna zagroził 4 osobom z Warszawy i kilkunastu w całej Polsce. 24-letni Przemysław D. został zatrzymany przez policjantów z Opola i przekazany funkcjonariuszom stołecznego wydziału dw. z terrorem kryminalnym i zabójstw, którzy przedstawili mu zarzut zmuszania do określonego zachowania. Mężczyzna został objęty dozorem.

Policjanci stołecznego wydziału dw. z terrorem kryminalnym i zabójstw przy współpracy z funkcjonariuszami z Opola zatrzymali mężczyznę, który w grudniu ubiegłego roku najpierw ściągnął z Internetu zdjęcia osób ze świata biznesu, a następnie przy pomocy programu komputerowego dokonał ich fotomontażu. Zdjęcia o obscenicznych treściach wysyłał następnie do poszkodowanych osób. Do korespondencji dołączał żądanie, aby założyli konto bankowe i wpłacili na nie 20 tysięcy złotych. Następnie poszkodowani mieli przekazać dane pozwalające na internetową obsługę konta na podany numer telefonu. W ten sposób 24-letni Przemysław D. chciał wyłudzić pieniądze od 4 mieszkańców Warszawy i kilkunastu innych osób z terenu kraju.

Policjanci z komendy stołecznej nawiązali współpracę z kolegami z innych województw, m. in. z Opola, którzy prowadzili podobne sprawy. Przy ich pomocy w Wigilię ubiegłego roku w Krakowie wpadł mężczyzna, który został przez sprawcę poproszony o obsługę jednego z kont. Pośrednik został przesłuchany przez policjantów ze stołecznego terroru i zwolniony.

We wtorek policjanci z Opola zatrzymali głównego sprawcę 24-letniego Przemysława D., który przyznał się do dokonania przestępstw. Prokurator z Opola zastosował wobec 24-latka dozór Policji.

W środę mężczyzna został przekazany policjantom z Komendy Stołecznej. Usłyszał zarzut zmuszania do określonego zachowania i został objęty dozorem. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

ea
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.98 MB)

Powrót na górę strony