Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli z ,,podróbkami”

Data publikacji 28.01.2010

Policjanci z Piaseczna zwalczający przestępczość gospodarczą podczas kontroli jednego z centrów handlowych zabezpieczyli część towaru w trzech firmach. Oferowały one do sprzedaży bluzy i buty sportowe z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Piaseczyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej tym razem kontrolowali jedno z centrów handlowych. Sprawdzali, czy oferowany przez sprzedających towar udostępniany jest klientom zgodnie z prawem. Policjanci nie musieli długo czekać na efekty swojej pracy. Ich uwagę zwróciły buty wystawione w dwóch boksach i bluzy sportowe w jednym boksie handlowym. Właścicielami firm są obywatele Wietnamu.

Policjanci przejrzeli towar i nabrali wątpliwości, co do pochodzenia kilkunastu par obuwia oraz kilkudziesięciu bluz sportowych. Ich uwagę zwróciły przede wszystkim artykuły ze znakami towarowymi znanych firm. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta na bluzach i butach zostały użyte bezprawnie.

Po dokładnym sprawdzaniu okazało się, że bluzy i buty sportowe, mają zastrzeżone znaki towarowe. Wartość zabezpieczonego towaru szacuje się na co najmniej 3600 złotych.

Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5.

ea/hkk

Powrót na górę strony