Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli zabytkową blachę z kościoła

Data publikacji 28.01.2010

Funkcjonariusze z wydziału wywiadowczego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy z terenu kościoła na warszawskiej Woli ukradli blachę miedzianą. Straty powstałe w wyniku uszkodzenia gzymsu wyceniono na kwotę około 25 tysięcy złotych. Zatrzymani po nocy spędzonej na izbie wytrzeźwień, usłyszeli kilka zarzutów.

Wczoraj policjanci z wydziału wywiadowczego zwrócili uwagę na dwóch mężczyzn, którzy podejrzanie kręcili się na terenie kościoła na warszawskiej Woli. Nie umieli odpowiedzieć mundurowym co robią w środku nocy w tym miejscu. Gdy policjanci sprawdzili posesję ustalili, iż mężczyźni przedmiotową blachę ukradli z gzymsu przytwierdzonego do piaskowca stanowiącego postument pomnika. Straty powstałe w wyniku tego czynu wyceniono na kwotę ok. 25 tysięcy złotych.

42-letni Andrzej B. i 31-letni Dariusz Z. byli pod wpływem alkoholu ( 1,8 promila), zostali przewiezieni do izby wytrzeźwień. Dzisiaj usłyszeli zarzuty kradzieży i uszkodzenia mienia oraz uszkodzenia zabytku -zgodnie z ustawą o ochronie zabytków. Dochodzeniowcy prawdopodobnie wystąpią do prokuratury rejonowej o zastosowanie wobec zatrzymanych dozoru policyjnego.
 

 

jb

Powrót na górę strony