Aktualności

WIZYTA KOMENDY STOŁECZNEJ W TALLINNIE

Data publikacji 23.06.2022

W dniach 20-22 czerwca 2022 roku z wizytą w Estonii gościła delegacja stołecznej Policji na czele z Komendantem Stołecznym Policji, nadinsp. Pawłem Dzierżakiem i jego Zastępcą, insp. Tomaszem Znajdkiem. Wizyta stanowiła okazję do zacieśnienia współpracy dwustronnej z Prefekturą Północną Generalnego Zarządu Policji i Straży Granicznej Estonii.

Gospodarzem wizyty był Prefekt Prefektury Północnej Generalnego Zarządu Policji i Straży Granicznej Estonii, Pan Joosep Kaasik, odpowiedzialny m.in. za bezpieczeństwo w stolicy Estonii. Głównym tematem wizyty był kryzys uchodźczy związany z wojną w Ukrainie. Strona polska i estońska podczas spotkania wymieniły się informacjami o wprowadzonych rozwiązaniach w związku z sytuacją na granicy.

W trakcie wizyty polska delegacja odwiedziła siedzibę Prefektury Północnej Zarządu Policji i Straży Granicznej Estonii, Centrum Operacyjne Jednostki Szybkiego Reagowania Prefektury Północnej, Specjalną Jednostkę Interwencyjną K-Komando, Estońską Akademię Nauk o Bezpieczeństwie oraz Komendę Policji Ida-Harju, odpowiedzialną za centrum miasta oraz wybrzeże Tallinna.

Z dużym zainteresowaniem polskiej delegacji spotakała się instytucja tzw. asystentów Policji czyli wolontariuszy wspomagających działania funkcjonariuszy Policji estońskiej w codziennej służbie.

W ramach wizyty polska delegacja spotkała się również ze Stałym Sekretarzem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Estonii, Panem Tarmo Miilits.

Powrót na górę strony