Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne wakacje - „JADĘ BEZPIECZNYM AUTEM – PRZEDWAKACYJNY PRZEGLĄD POJAZDÓW 2022”

Data publikacji 24.06.2022

Stan techniczny pojazdów ma znaczący wpływ na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego - zwłaszcza podczas dłuższych, wakacyjnych wyjazdów, dlatego też 25 czerwca 2022 r. Wydział Ruchu Drogowego KSP przy współpracy z Polską Izbą Ubezpieczeń oraz Zespołem Szkół Samochodowych i Licealnych nr 1 w Warszawie w trosce o bezpieczeństwo podróżujących, przeprowadzi działania profilaktyczne pn. „Jadę bezpiecznym autem – przedwakacyjny przegląd pojazdów”.

Celem akcji jest zachęcenie kierowców do sprawdzania stanu technicznego pojazdów, nie tylko podczas okresowych badań technicznych, wynikających z ustawowych obowiązków, ale także w sytuacjach, kiedy planujemy wyjazd w dalszą podróż.

Dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego policjanci warszawskiej "drogówki" przeprowadzą działania prewencyjne pn. "Jadę bezpiecznym autem – przedwakacyjny przegląd pojazdów”. Mają one na celu wyeliminowanie pojazdów niesprawnych technicznie, jak również uświadomienie kierującym konieczności utrzymania właściwego stanu technicznego samochodów. W związku z tym, na terenie stacji kontroli pojazdów znajdującej się przy Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych nr 1 w Warszawie ul. Szczęśliwicka 56 uprawniony diagnosta oraz policjanci przeprowadzą bezpłatne sprawdzanie stanu technicznego pojazdów. Kontroli zostaną poddane układy mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, takie jak: hamulcowy, kierowniczy, zawieszenia, wydechowy, jezdny w tym ogumienie oraz oświetlenie. W pojazdach, które będą uczestniczyły w działaniach zostanie również przeprowadzona bezpłatna dezynfekcja układu wentylacyjnego i wnętrza pojazdu – ozonowanie oraz uzupełniany płyn do spryskiwaczy.

 

Sprawdzenia pojazdu będzie można dokonać w godz. 9:00 - 17:00 w dniu 25 czerwca 2022 r. na stacji kontroli pojazdów WX/195/P przy Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych nr 1 w Warszawie
 ul. Szczęśliwicka 56​.

Powrót na górę strony