Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W termosach ukrył marihuanę i haszysz

Data publikacji 31.03.2022

29-letni obywatel Białorusi został zatrzymany przez patrol z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego KSP pod zarzutem posiadania środków odurzających. Mężczyzna trafił do Komendy przy ul. Wilczej, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Teraz może mu grozić kara do 10 lat więzienia.

Nocny patrol Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji  na ulicy Smolnej zauważył siedzącego w samochodzie mężczyznę, który na widok policjantów zaczął się nerwowo rozglądać. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, co spowodowało taką reakcję mężczyzny.

W trakcie rozpytania 29-latek poinformował policjantów, że nie posiada przy sobie środków odurzających. Ci jednak podejrzewając, że mężczyzna nie mówi prawdy postanowili sprawdzić dokładnie samochód, w którym siedział.

W trakcie przeszukania policjanci znaleźli w schowku termos, a w nim 24 torebki foliowe z zawartością suszu roślinnego. W plecaku leżącym na tylnej kanapie znajdował się kolejny termos z 7 torebkami foliowymi z suszem roślinnym, 10 torebkami foliowymi ze zbryloną substancją koloru brązowego oraz torebkę foliową z fragmentami grzybów.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Komendy Rejonowej Warszawa I. Na miejscu zostały przeprowadzone testy, dzięki którym wiadomo, że zabezpieczone substancje odurzające to ponad 30 gramów marihuany, 10 gramów haszyszu, a także 3 gramy grzybków halucynogennych.

29-letni obywatel Białorusi został przesłuchany. Usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Przestępstwo, które popełnił jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście.

Tekst: Edyta Adamus

 

  • Posiadał marihuanę i haszysz
    Posiadał marihuanę i haszysz
  • Posiadał marihuanę i haszysz
    Posiadał marihuanę i haszysz
  • Posiadał marihuanę i haszysz
    Posiadał marihuanę i haszysz
Powrót na górę strony