Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował zapłacić za towar podrobionymi bonami

Data publikacji 25.01.2010

Najpierw przerobił bony towarowe, usuwając z nich pieczątki. Później posługując się sfałszowanymi dokumentami, próbował zapłacić za notebook, dwie butelki wódki i pięć paczek papierosów. Spostrzegawcza kasjerka natychmiast powiadomiła o wszystkim przełożonych i Policję. Sprawca został zatrzymany. 25-letni Patryk R. przyznał się do popełnienia przestępstwa i dobrowolnie poddał się karze.

Zarzut usiłowania doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia cudzym mieniem, poprzez posłużenie się sfałszowanymi bonami, celem uiszczenia zapłaty - usłyszał wczoraj 25-letni Patryk R.

Mężczyzna w jednym ze sklepów przy ul. Połczyńskiej wybrał towar (notebook, dwie butelki wódki i pięć paczek papierosów) o łącznej wartości prawie 1050 zł. Po czym przeszedł z zakupami do kasy. Tam próbował zapłacić za nie bonami towarowymi. Kasjerka szybko zorientowała się, że przedłożone przez klienta talony, zostały przerobione. O swoich spostrzeżeniach natychmiast poinformowała przełożonych i Policję.

Jak ustalili wolscy funkcjonariusze 25-latek postanowił wykorzystać bony, które wcześniej zostały już zrealizowane. W tym celu zdarł z nich pieczątki naniesione przez inne sklepy. Dzięki błyskawicznej reakcji kasjerki odpowie za popełnione przestępstwo.

Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata, grzywnie w wysokości 1000 złotych. Na okres próby został objęty dozorem kuratora.
 

eg/jb

Powrót na górę strony