Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzioną toyotę i vw passata

Data publikacji 22.01.2010

Toyotę RAV4 i vw passata, auta pochodzące z kradzieży, odzyskali wczoraj policjanci z wydziału dw. z przestępczością samochodową stołecznej Policji. Pojazdy odnaleziono na terenie powiatu piaseczyńskiego. Oba zarejestrowane były na podstawie sfałszowanych i skradzionych niemieckich dokumentów. Policjanci ustalają teraz, skąd skradziono oba samochody.

Tym razem funkcjonariusze z komendy stołecznej w ramach realizacji prowadzonej sprawy ustalili, że w powiecie piaseczyńskim jest zarejestrowana toyota RAV4. Auto pochodzi z kradzieży i zostało zalegalizowane na podstawie niemieckich dokumentów skradzionych z jednego z tamtejszych urzędów. Jak się okazało, obecny właściciel samochodu zakupił go od osoby handlującej samochodami za pośrednictwem samochodowego portalu internetowego i padł ofiarą oszusta.

Dotychczas w tej sprawie stołeczni policjanci z wydziału dw. z przestępczością samochodową zabezpieczyli 4 kradzione toyoty RAV4 i toyotę land cruiser. Zatrzymano też członka grupy przestępczej zajmującej się kradzieżami i legalizacją pojazdów.

Na tym nie koniec. Jeszcze tego samego dnia również na terenie powiatu piaseczyńskiego policjanci z warszawskiej „samochodówki” na podstawie uzyskanych informacji ustalili kolejny skradziony samochód, tym razem vw passat. Auto zostało zarejestrowane na podstawie sfałszowanych niemieckich dokumentów.

Oba pojazdy zabezpieczono do dalszych badań. Biegli muszą ustalić, skąd auta zostały skradzione. Szacuje się, że wartość odzyskanych samochodów wynosi ponad 140 tys. złotych.

 

ak

Powrót na górę strony