Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował wyłudzić 22 000 złotych

Data publikacji 27.01.2009

Wykorzystał sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i osiąganych dochodach. Złożył je w banku na Bemowie, aby uzyskać kredyt . Liczył na 22 tys. złotych. Przeliczył się. Pracownicy weryfikujący dokumenty zorientowali się w oszustwie i o wszystkim powiadomili Policję. 50-latek wpadł, gdy zjawił się w placówce bankowej, aby odebrać pieniądze.

Informacja o oszustwie trafiła do policjantów z sekcji dw. z przestępczością gospodarczą na Woli od pracowników banku na Bemowie. Podczas przeglądania wniosku kredytowego Zbigniewa C. zwrócili uwagę na dołączone do niego zaświadczenie o zatrudnieniu i osiąganych zarobkach. Wszystko wskazywało na to, że jest on sfałszowany. Dlatego niezwłocznie powiadomiono miejscową Policję.

Funkcjonariusze z Woli przygotowali zasadzkę. Wiadomo było, że około 17.00 w placówce bankowej ma pojawić się klient, aby podpisać umowę kredytową i odebrać pieniądze. Gdy 50-latek złożył podpis, został natychmiast zatrzymany. Trafi do policyjnego aresztu. za oszustwo grozi mu do 8 lat więzienia.

ak, kn

 

Powrót na górę strony