Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował wyłudzić 10 tys. złotych

Data publikacji 20.01.2010

Poznał go przez Internet. Kupił od niego sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu. Dokument przedstawił w banku, aby uzyskać 10 tys. złotych kredytu. Ochoccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 24-letniego Kamila Z., gdy przyszedł do banku odebrać gotówkę. Jeszcze tego samego dnia wpadł Konrad R., który odpowie za pomocnictwo w dokonaniu tego przestępstwa.

Ochoccy specjaliści zwalczający przestępczość gospodarczą uzyskali informację, że w jednym z banków na Ochocie ma dojść do wyłudzenia kredytu. Po sprawdzeniu wszelkich informacji szybko okazało się, że mężczyzna ubiegający się o kredyt w wysokości 10 tys. złotych jest bezrobotny, a mimo to złożył w placówce zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach.

Gdy Kamil Z. przyszedł do placówki, aby sfinalizować transakcję, został zatrzymany. Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili, że „lewe” dokumenty kupił od Konrada R. poznanego przez Internet. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia wpadł w ręce policjantów z Ochoty. 24-latek za dokument zapłacił mu 1000 złotych. Po uzyskaniu kredytu miał dopłacić 1500 złotych.

10 tys. złotych zostało więc w banku, mężczyzn natomiast przewieziono do jednostki Policji. Kamil Z. odpowie za oszustwo, natomiast Konrad R. za pomocnictwo w dokonaniu tego przestępstwa. O ich dalszym losie zdecyduje prokurator.Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.
 

 

ew/jb

Powrót na górę strony