Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzątała i kradła

Data publikacji 18.01.2010

Zatrudniła się w firmie sprzątającej pomieszczenia biurowe. W rzeczywistości czyściła szafki i szuflady nie tylko z zabrudzeń, ale i wartościowych przedmiotów. Przez niecały miesiąc ukradła trzy telefony komórkowe, aparat fotograficzny i laptop o wartości około 2,5 tys. złotych. Kryminalni z Ochoty zatrzymali 19-letnią Klaudię C. i jej konkubenta, który uczestniczył w tym przestępczym procederze. Grozi im do 5 lat więzienia.

Do policjantów z Ochoty od kilku dni docierały sygnały o kradzieżach z pomieszczeń biurowych w jednej z firm na terenie dzielnicy. Wartość utraconych rzeczy oszacowano na kwotę około 2,5 tys. złotych.

Kryminalni z Ochoty od razu zajęli się sprawą. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że to Klaudia C. wykorzystywała swoją pracę, aby kraść pozostawione, przez pracowników firmy cenne przedmioty. Zatrudniła się w firmie sprzątającej pomieszczenia biurowe. Jak się okazało, czyściła również bardzo dokładnie szafki i szuflady z wartościowych rzeczy. Przez niecały miesiąc ukradła dwa telefony komórkowe, aparat cyfrowy i laptopa.

Funkcjonariusze zatrzymali 19-latkę w miejscu pracy. Bardzo szybko ustalili, że w ukrywaniu przedmiotów pochodzących z przestępstwa pomagał jej konkubent, 21-letni Konrad S. Policjanci podczas przeszukania ich mieszkania zabezpieczyli, poszukiwany do sprawy, telefon komórkowy i aparat cyfrowy. W trakcie dalszych czynności odzyskali kolejny telefon komórkowych, który Konrad S. sprzedał w okolicach byłego stadionu na Pradze Południe.

Dochodzeniowcy przedstawili Klaudii C. 4 zarzuty kradzieży, natomiast jej konkubentowi 4 zarzuty paserstwa. Oboje przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali się karze. Kobieta tłumaczyła się trudną sytuacją materialną.

dt, ew
 

 

Powrót na górę strony