Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lexus wróci do właścicieli

Data publikacji 14.01.2010

Dziś nad ranem policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii odzyskali skradzionego godzinę wcześniej w Głoskowie lexusa. Po trwającym kilkanaście minut pościgu sprawca porzucił auto w kompleksie leśnym na terenie powiatu otwockiego. Wartość auta wyceniono na kwotę 70 tys. złotych. Lexus niebawem wróci do właścicieli.

Dziś nad ranem, o 3.35 piaseczyńscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży lexusa w Głoskowie. Oficer dyżurny natychmiast przekazał komunikat do wszystkich patroli i jednostek piaseczyńskiej policji o dokonanej kradzieży auta. Na miejsce udali się policjanci, aby wyjaśnić dokładnie okoliczności zdarzenia.

Policjanci ustalili, że sprawca wszedł do domu na tzw. „śpiocha”, ukradł torebkę z dokumentami i kluczykami, a potem dokonał kradzieży auta. Jak twierdzi właścicielka, obudził ją dobiegający z zewnątrz hałas, wtedy zauważyła, że zostało skradzione auto.

Policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii, po odebraniu komunikatu rozpoczęli poszukiwania za skradzionym lexusem. Gdy, o 4.10 zauważyli poszukiwany samochód natychmiast ruszyli w pościg. Kierujący autem uciekając przed radiowozem, na rondzie skierował się w stronę mostu na Wiśle. Po trwającym kilkanaście minut pościgu, w kompleksie leśnym auto wpadło w zaspę. Sprawca porzucił samochód i uciekł. Policjanci po dojechaniu na miejsce zabezpieczyli porzucone auto, które niebawem wróci do właściciela. Policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia sprawy kradzieży z włamaniem.

dt, hkk

 

Powrót na górę strony