Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zakup samochodów z napędem elektrycznym

Data publikacji 22.07.2021

W dniu 20 lipca br. nastąpiło podpisanie Umowy na „Zakup 5 samochodów z napędem elektrycznym w policyjnej wersji oznakowanej oraz 3 stacjami ładowania (wallbox) dla potrzeb Komendy Stołecznej Policji” w ramach Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

 

 

Z ramienia Komendy Stołecznej Policji umowę podpisał Zastępca Komendanta Stołecznego Policji ds. Logistyki pan Włodzimierz Pietroń, a Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie reprezentował Prezes Zarządu pan Marek Ryszka.

Wartość realizowanego projektu wynosi: 1 008 600 zł, z czego dofinansowanie z Funduszu, to 50 % wskazanej kwoty - 504 300 zł.

KSP już od dłuższego czasu wymienia wyeksploatowane pojazdy na nowe, w tym również na samochody z napędem elektrycznym.

Współpraca WFOŚiGW oraz KSP to przykład skutecznego działania na rzecz ochrony środowiska, która jest przykładem dla innych instytucji, świadomych istniejących zagrożeń ekologicznych.

Realizowany przez KSP projekt, to już drugi tego typu. W ubiegłym roku KSP zakupiła, również dzięki dofinansowaniu z WFOŚiGW, 6 samochodów z napędem elektrycznym, które pełnią służbę na stołecznych drogach.

  • Zakup samochodów z napędem elektrycznym
    Zakup samochodów z napędem elektrycznym
Powrót na górę strony