Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskane koła, zatrzymany paser

Data publikacji 13.01.2010

Kilka dni temu doszło do kradzieży kół z mercedesa. Wówczas policjanci bardzo szybko zatrzymali sprawców samej kradzieży, którzy usłyszeli zarzuty. Na tym funkcjonariusze nie poprzestali. Działali dalej i dzięki temu odzyskali wszystkie 4 koła, a do tego zatrzymali 30-letniego Marcina K., który odpowie za paserstwo.

Policjanci wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu kilka dni temu zatrzymali cztery osoby, które pod osłoną nocy ukradły cztery koła z mercedesa. 22-latek, dwóch 17-latków i 16-latek usłyszeli zarzuty dokonania kradzieży i odpowiedzą za popełnione przestępstwo.

Wówczas nie udało się policjantom odzyskać kół. Nie oznaczało to, że mundurowi zaprzestali wykonywania dalszych czynności. Po kilku dniach ustaleń oraz po przeprowadzonych działaniach obserwacyjno-zasadzkowych dotarli do miejsca, gdzie ukryte były koła.

W jednym z zakamarków piwnicznych policjanci znaleźli i zabezpieczyli skradzione mienie. Chwilę później zapukali do drzwi pasera. Z informacji operacyjnych wynikało, że to 30-letni Marcin K. jest aktualnym właścicielem skradzionych kół i posiada w swoim telefonie komórkowym ich zdjęcia.

Podczas interwencji podjętej wobec 30-latka wszystko się potwierdziło. Mężczyzna przyznał się do tego, że faktycznie są to jego koła. Nie bardzo potrafił wyjaśnić, skąd je ma i co dalej zamierzał z nimi zrobić.

W komendzie przy ulicy Grenadierów usłyszał zarzut paserstwa. Koła już niebawem powrócą do prawowitego właściciela.

ea/jw

Powrót na górę strony