Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obcięli mu włosy i kazali je zjeść

Data publikacji 12.01.2010

Wyważyli drzwi, weszli do mieszkania i zażądali oddania renty. Gdy mężczyzna nie chciał im dać pieniędzy przyłożyli mu nóż do gardła, pobili go, obcięli mu włosy i kazali je zjeść oraz zagrozili, że obetną mu palec. Gdy okazało się, że ofiara rzeczywiście ich nie ma, kazali jej wziąć kredyt w wysokości 20 000 złotych. Wychodząc z mieszkania ostrzegli go, że jeżeli powiadomi o tym Policję, na pewno tego pożałuje. Dziś 35-letni Krzysztof C. i 25-letni Mariusz Ł. zostaną przewiezieni do prokuratury. O ich dalszych losach zdecyduje sąd.

Wczoraj tuż po 5:00 rano, do mieszkania przy ulicy Kasprowicza, próbowali dostać się dwaj mężczyźni. Gdy znajdujący się wewnątrz pokrzywdzony nie otwierał drzwi, napastnicy wyważyli je. Krzysztof C. i Mariusz Ł. zażądali, aby mężczyzna oddał im swoją rentę. Pokrzywdzony nie miał żadnych pieniędzy w domu, w co nie uwierzyli napastnicy. Najpierw pobili go, potem przyłożyli mu nóż do gardła i zagrozili, że obetną mu palec. Zdemolowali mu całe mieszkanie szukając pieniędzy. Wpadli również na pomysł, żeby właściciel mieszkania wziął dla nich kredyt na kwotę 20 000 złotych. Gdy mężczyzna nie zgodził się na taką propozycję obcięli mu włosy i kazali zjeść. Pokrzywdzony zaczął wzywać pomocy. Napastnicy bojąc się, że zostaną zatrzymani uciekli z mieszkania, na koniec zagrozili jeszcze mężczyźnie, że jeżeli powiadomi Policję, na pewno tego pożałuje.

Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy. Jeszcze tego samego dnia złożył zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Sprawą od razu zajęli się bielańscy kryminalni. Mimo tego, że pokrzywdzony nie znał danych napastników, policjanci jeszcze tego samego dnia ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn. Ofiara rozpoznała swoich oprawców.

Obaj mężczyźni są doskonale znani bielańskiej Policji. Kilka dni temu. 35-letniemu Krzysztofowi C. został przedstawiony zarzut za uszkodzenie mienia i nie jest to jedyne przestępstwo, które ma na swoim sumieniu. 25-letni Mariusz Ł. również był już notowany, między innymi za posiadanie środków odurzających i rozbój.

Jeszcze dziś obaj sprawcy trafią do prokuratury. Prawdopodobnie zostanie im przedstawiony zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. O tym czy najbliższe miesiące spędzą za kratkami zdecyduje sąd.

ea/eb

Powrót na górę strony