Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli torebki na tzw. „wyrwę”

Data publikacji 11.01.2010

Żmudna praca sulejóweckich policjantów zakończyła się rozwiązaniem trzech spraw związanych z kradzieżami damskich torebek. Policjanci zatrzymali dwóch złodziei, którzy wyrywali i kradli torebki bezbronnym mieszkankom Sulejówka. Zarzut popełnienia kradzieży rozbójniczej usłyszał 28-letni Mariusz N. Przed obliczem sądu, lecz nie karnego, a rodzinnego odpowie jeszcze 16-letni wspólnik pełnoletniego złodzieja.

W grudniu ubiegłego roku, w Sulejówku dochodziło do zuchwałych kradzieży. Ze zgłoszeń, które trafiały do komisariatu wynikało, że na terenie miasta doszło do kilku kradzieży na tzw. „wyrwę”. Za każdym razem złodziej wykorzystywał nieuwagę kobiety, wyrywał torebkę i uciekał. Sprawy były trudne do rozwikłania, sprawcy przez kilka tygodni pozostawali nieznani. Policjanci zdobywali różne informacje, które naprowadzały ich na trop zuchwałych sprawców.

Kilka dni temu funkcjonariusze dotarli do pewnego 16-letniego mieszkańca Sulejówka. Znaleziono u niego telefon, który pochodził z „wyrwy” popełnionej na jednej z kobiet. Z każdym dniem na światło dzienne wychodziły nowe fakty. Sulejóweccy policjanci ustalili, że 16-latek miał dorosłego wspólnika. Był nim 28-letni Mariusz N. Mężczyznę zatrzymano i osadzono w areszcie. Mariuszowi N. przedstawiono zarzut kilkakrotnego popełnienia kradzieży rozbójniczej. Nieletniego przesłuchano w charakterze sprawcy czynów karalnych i przewieziono do ośrodka wychowawczego. Dorosły złodziej torebek dobrowolnie poddał się karze.

dt, dn
 

Powrót na górę strony