Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna majówka 2021

Data publikacji 30.04.2021

Od jutra policjanci ze stołecznego wydziału ruchu drogowego rozpoczynają działania pod kryptonimem „Bezpieczna majówka 2021”. Wzmożone kontrole na drogach prowadzone będą głównie w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu. Funkcjonariusze nie tylko będą mierzyć prędkość, ale przede wszystkim sprawdzać stan trzeźwości kierujących. Również w social mediach Komendy Stołecznej Policji co tydzień, będą pojawiały się filmiki pokazujące z jakimi niebezpieczeństwami możemy się spotkać na drodze.

Przed nami długi majowy weekend. Dla wielu z nas to czas wypoczynku, ale jednocześnie wzmożonego ruchu na drogach w związku z licznymi wyjazdami. Dlatego już jutro stołeczni policjanci rozpoczynają działania ”Bezpieczna majówka 2021”, które potrwają do poniedziałku. Mają one na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżujących oraz ograniczenie zdarzeń drogowych, zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym. Co tydzień w social mediach Komendy Stołecznej Policji będą ukazywały się filmiki przedstawiające zagrożenia w ruchu drogowym.

Na codzień wszyscy jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego, kierującym pojazdem, pieszym czy rowerzystą. Niezależnie od tego obowiązkiem każdego z nas jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Od 1 stycznia 2021 r. do 20 kwietnia 2021 r. na ulicach Warszawy zginęło 9 osób, rannych zostało 149. Porównując do roku 2020 można zaobserwować spadek zdarzeń na drogach. W bieżącym roku odnotowaliśmy 131 wypadków i 6498 kolizji, natomiast w ubiegłym roku 151 wypadków i 7272 kolizje.

Od początku roku policjanci wydziału ruchu drogowego przeprowadzili 72734 kontrole, nałożyli 39281 mandatów karnych i zatrzymali 428 nietrzeźwych kierowców, ponadto zatrzymali 2370 praw jazdy w związku z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym.

Apelujemy o ostrożność, rozsądek i rozwagę na drodze oraz o przestrzeganie przepisów przez użytkowników dróg, zarówno do zmotoryzowanych, jak i tych niechronionych użytkowników. Bardzo ważna jest na drogach zasada ograniczonego zaufania w stosunku do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

A już dzisiaj na ulicach Warszawy prowadzone są ogólnopolskie działania "Kaskadowy pomiar prędkości".

mł. asp. Irmina Sulich

Powrót na górę strony