Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwsi policjanci złożyli w tym roku ślubowanie

Data publikacji 08.01.2010

Dzisiaj o 10.00 w Białej Sali Komendy Stołecznej Policji odbyło się uroczyste ślubowanie 90 nowo przyjętych policjantów. Funkcjonariusze zgodnym chórem wypowiedzieli słowa roty. Przyjmujący ślubowanie Komendant Stołeczny Policji podkreślił znaczenie podjęcia służby w stolicy, dającej policjantom duże możliwości rozwoju. Kapelan stołecznych policjantów, oprócz życzeń satysfakcji z pomagania innym, wskazał jak ważne jest wybrane przez nich powołanie.

Po ceremonii złożenia ślubowania Komendant Stołeczny Policji przypomniał nowo przyjętym policjantom najważniejsze punkty roty, a także życzył im powodzenia i wielu służbowych sukcesów. Podkreślił także znaczenie podjęcia służby w stolicy, dającej policjantom duże możliwości rozwoju.

Ostatnie słowa uroczystości należały do kapelana stołecznych policjantów, który podkreślił wagę bezinteresownej pomocy, do której zobowiązują się policjanci. Na koniec wszyscy uczestnicy uroczystości otrzymali obrazki z modlitwą kierowcy. Nowo przyjęci policjanci zostali również zapewnieni o wspieraniu ich modlitwą i rozmową.

90 policjantów składających dziś ślubowanie, po przeszkoleniu będzie pełniło służbę w pionach prewencyjnych warszawskich jednostek. Młodzi funkcjonariusze dołączyli do blisko 10 tysięcy policjantów garnizonu stołecznego.

ea


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.76 MB)

Powrót na górę strony