Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W drodze po piwo ukradli koła

Data publikacji 08.01.2010

22-latek, dwóch 17-latków i 16-latek ukradli z mercedesa 4 koła warte1800 złotych. Czwórka znajomych piła w mieszkaniu jednego z nich alkohol. Kiedy zabrakło wódki, poszli kupić do sklepu nocnego piwo. Po drodze wpadli na pomysł, by "coś" ukraść. Wszyscy sprawcy zostali zatrzymani następnego dnia.

Do komendy zgłosiła się kobieta, której skradziono 4 koła z mercedesa. Kobieta wyceniła je na około 1800 złotych. Zdarzenie miało miejsce w nocy, pokrzywdzona odkryła kradzież  rano, gdy chciała odwieźć dziecko do szkoły. Zaraz po przyjęciu zgłoszenia, sprawą zajęli się funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu na Pradze Południe. Bardzo szybko ustalili świadka, który widział młodych mężczyzn kręcących się przy mercedesie. Po zebraniu odpowiednich materiałów i przeprowadzeniu sprawdzeń policjanci przystąpili do zatrzymań. W ręce operacyjnych kolejno wpadli: 22-letni Rafał H., 17-latkowie, Mateusz M. i Piotr P. oraz 16-letni Rafał.

Jak się okazało, zatrzymani wspólnie dokonali kradzieży kół. Najpierw razem pili wódkę w mieszkaniu 22-latka, a kiedy alkohol się skończył, postanowili pójść do sklepu nocnego i kupić piwo. W drodze powrotnej wpadli na pomysł dokonania kradzieży kół. Plan zrealizowali. Zatrzymani usłyszeli zarzuty. Są już znani Policji, mają na swoim koncie inne przestępstwa, aktualnie toczą się przeciwko nim sprawy w sądach. Teraz całej czwórce przyjdzie ponieść odpowiedzialność karną za kolejną kradzież. 16-latkiem zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

 

ak, jw

 

Powrót na górę strony