Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Parkingowi” zatrzymani za włamania

Data publikacji 07.01.2010

Wytężona praca operacyjna policjantów z północnopraskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu doprowadziła do zatrzymania dwóch włamywaczy. Bracia „pracowali” jako tzw. „parkingowi”. Włamywali się do aut i kradli wartościowe rzeczy. 26-letni Grzegorz K. i jego starszy o osiem lat brat, Robert usłyszeli po dwa różne zarzuty. Poddali się dobrowolnie karze.

Po kilkumiesięcznej, wytężonej pracy operacyjnej policjanci z północnopraskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali dwóch braci, którzy włamali się w październiku i listopadzie ubiegłego roku do czterech aut. 26-letni Grzegorz K. i jego starszy o osiem lat brat, Robert „pracowali” jako tzw. „parkingowi”. Właściciele za pilnowanie ich samochodów, dawali im po złotówce, lub dwa złote. Nie wiedzieli o tym, że bracia zamiast pilnować, lustrowali wnętrza ich pojazdów. Potem włamywali się do nich i kradli wartościowe rzeczy.

Każdy z nich przyznał się do dwóch różnych włamań i kradzieży. W wyniku, których powstały straty niemal 3 tysiące złotych, a bracia skradli cztery radioodtwarzacze oraz kurtkę, w której znajdował się portfel (500 złotych strat). Składając wyjaśnienia w tej sprawie, poddali się dobrowolnie karze. Grzegorz 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4lata, a jego brat 2lat w zawieszeniu na 5.

dt, mb
 

Powrót na górę strony