Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszustwo wyszło na jaw

Data publikacji 07.01.2010

Sfałszowane dokumenty załatwili za pośrednictwem nieznanego im mężczyzny. Na ich podstawie próbowali wyłudzić z banku w centrum 28 tys. złotych. 30-letnia Marzena P. i 45-letni Andrzej M. wpadli w ręce policjantów z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą ze Śródmieścia, gdy przyszli do banku podpisać umowę kredytową i odebrać pieniądze. Za czyn, którego się dopuścili grozi do 8 lat więzienia.

Wczoraj popołudniu policjanci z komendy śródmiejskiej zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzewanych o oszustwo bankowe. Z materiałów zebranych dotychczas w sprawie wynika, że Marzena P. i jej znajomy Andrzej M. złożyli w placówce bankowej w Śródmieściu sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i osiąganych dochodach. W ten sposób chcieli wyłudzić z banku 28 tysięcy złotych.

Gdy zostali przyłapani na gorącym uczynku, tłumaczyli funkcjonariuszom, że zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach otrzymali od nieznajomego. Dokumenty te dołączyli do wniosku kredytowego złożonego w banku. Liczyli na to, że nikt nie zorientuje się, że posłużyli się "fałszywkami". Pieniądze z kredytu miały być przeznaczone na działalność gospodarczą. Za usiłowanie wyłudzenia kredytu grozi do 8 lat więzienia.

ea/to

Powrót na górę strony