Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowcy przewozów osób ukarani mandatami

Data publikacji 17.03.2021

16 mandatów karnych na kwotę ponad 12 tysięcy złotych nałożyli wczoraj policjanci wydziału ruchu drogowego KSP na kierowców, którzy zajmują się przewozem osób. Działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Przewozy” zostały przeprowadzone wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, Straży Granicznej i reprezentanta miasta st. Warszawy oraz biegłego z zakresu technicznych badań dokumentów Laboratorium Kryminalistycznego KSP, który fałszywe dokumenty stwierdził u obywateli Uzbekistanu i Ukrainy.

Policjanci stołecznego wydziału ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami innych służb przeprowadzili wczoraj działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Przewozy”. Celem działań była kontrola kierowców, którzy na co dzień zajmują się przewozem osób.

W trakcie działań policjanci przeprowadzili 29 kontroli, podczas których w dwóch przypadkach stwierdzili brak wymaganej licencji, w pięciu przypadkach naruszenie przepisów dotyczących wykonywania przewozów okazjonalnych pojazdem nie zgłoszonym do licencji i niespełniającym kryteriów. Ponadto w siedmiu przypadkach ujawnili fałszywe dokumenty, w szczególności wobec obywateli innych państw, głównie Ukrainy i Uzbekistanu. Było to możliwe dzięki wykorzystaniu podręcznych testerów autentyczności dokumentów umożliwiających obserwację kontrolowanych dokumentów w powiększeniu oraz z użyciem promieniowania UV. Testy takie przeprowadził biegły z zakresu technicznych badań dokumentów Laboratorium Kryminalistycznego KSP.

Ogółem policjanci nałożyli na kierowców zajmujących się przewozem osób 16 mandatów karnych na kwotę ponad 12 tysięcy złotych, w jednym przypadku skierowali wniosek do sądu. Podczas działań zatrzymali też 3 dowody rejestracyjne za usterki techniczne w pojazdach. W jednym przypadku zatrzymali prawo jazdy z uwagi na to, że dokument był podrobiony.

Wśród zatrzymanych kierowców jeden posiadał przy sobie narkotyki.

Tekst: Edyta Adamus

  • Kontrola kierowców przewożących osoby
    Kontrola kierowców przewożących osoby
  • Kontrola kierowców przewożących osoby
    Kontrola kierowców przewożących osoby
  • Kontrola kierowców przewożących osoby
    Kontrola kierowców przewożących osoby

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 36.79 MB)

Powrót na górę strony