Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jednej nocy włamali się do 8 samochodów

Data publikacji 06.01.2010

Policjanci z Ochoty po pościgu zatrzymali 28-letniego Łukasza B. i 32-letniego Jarosława K. Mężczyźni jednej nocy włamali się aż do 8 samochodów. Kradli pozostawione w nich cenne rzeczy. Funkcjonariusze odzyskali sześć radioodtwarzaczy i dwa radia CB. Obaj byli wcześniej zatrzymywani za tego typu przestępstwa. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Grozi im do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło kilka minut przed 4.00 nad ranem. Policjanci z Ochoty podczas patrolowania ulic usłyszeli w radiostacji komunikat o dwóch mężczyznach, zaglądających do zaparkowanych przy ulicy 1-go Sierpnia samochodów.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali w ten rejon. Dojeżdżając na miejsce zauważyli dwóch mężczyzn wspólnie niosących foliowy worek. Na widok policjantów rzucili bagaż i zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu jeden z nich został zatrzymany. Do drugiego sprawcy, funkcjonariuszy doprowadziły, pozostawione na śniegu ślady jego butów. Mężczyzna ukrył się za płotem pobliskiej posesji.

28-letni Łukasz B. i 32-letni Jarosław K. zostali zatrzymani. W worku, który nieśli, policjanci znaleźli 6 radioodtwarzaczy samochodowych i 2 radia CB.

Funkcjonariusze szybko ustalili, że zatrzymani tej nocy włamali się aż do 8 samochodów zaparkowanych przy ulicy 1-go Sierpnia. Najpierw zaglądali do środka pojazdów, a gdy ich uwagę zwrócił jakiś przedmiot, wybijali w nich szyby. Okazało się też, że Łukasz B. ma na swoim koncie jeszcze jedno włamanie i kradzież radia z seata.

Mężczyźni są znani policjantom. Wcześniej byli kilkakrotnie zatrzymywani za kradzieże i włamania do samochodów. Od ochockich śledczych Jarosław K. usłyszał 8 zarzutów, natomiast Łukasz B. 9 zarzutów kradzieży z włamaniem do samochodów. Właściciele zniszczonych aut oszacowali straty na około 6200 złotych. Wczoraj sąd po zapoznaniu się ze sprawą zastosował wobec mężczyzn trzymiesięczny tymczasowy areszt. Grozi im do 10 lat więzienia.

ea/ew

Powrót na górę strony